Сучасна охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) має власну розвинену функцію сповіщення. Ще до початку проектування і розробки будь-якої системи протипожежної безпеки необхідно чітко визначити ті цілі і завдання, виконання яких буде засноване на використанні такої системи. Зазвичай визначення цих цілей і завдань відбувається в рамках оцінки ризиків пожежі і входить складовою частиною в специфікацію системи протипожежної безпеки.
До технічних засобів охоронної сигналізації відносяться охоронно-пожежні сповіщувачі, охоронно-пожежні приймально-контрольні прилади і пульти, пожежні сигнально-пускові пристрої, пожежні прилади керування, охоронно-пожежні сповіщувачі та спеціальні джерела живлення. За способом формування оповісною сигналу, при виникненні пожежі, сповіщувачі поділяються на активні, які випромінюють в зоні, що охороняється сигнал і реагують на зміни його параметрів, і пасивні, що реагують на сигнал, що створюються пожежею.
Як і багато сучасних системи сигналізації, охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) надає широкі можливості для конфігурації і налаштування системи пожежної сигналізації під конкретні умови роботи, забезпечуючи високу надійність і вірогідність виявлення пожежі на ранній стадії, як в житлових, так і в офісних або промислових приміщеннях. Завдяки можливості гнучкої інтеграції з різними системами безпеки та життєзабезпечення будівлі, охоронно-пожежна сигналізація може бути налаштована на виконання найрізноманітніших дій у разі виявлення пожежі чи несправності в одній із зон. Наприклад, при виникненні пожежної тривоги панель пожежної сигналізації може автоматично відключати електроживлення в зоні пожежі. Включення системи «димовидалення», розблокування виходів на шляхах евакуації і одночасне включення системи оповіщення з інформацією для місць загоряння і суміжних з нею зон. Системи автоматичного виявлення і гасіння пожежі забезпечуються резервними джерелами живлення, що забезпечують безперебійне функціонування систем при відключенні напруги основного джерела живлення.
Як правило, панель охоронної сигналізації встановлюється на центральному посту пожежної охорони, а за допомогою локальних і глобальних повторювачів можна організувати додаткові пожежні пости і здійснювати моніторинг пожежної сигналізації на більш ретельному та професійному рівні.
Статті по темі:
|