Акустичні системи - це не тільки вбудовані або зовнішні колонки кінотеатру, але також системи звукового супроводу всередині та назовні приміщень, системи звукового оповіщення.
Устаткування в даній галузі надзвичайно різноманітне:
1. Звуковий супровід всередині приміщень. Може бути незалежним або залежним від будь-якої з систем кінотеатру, колонки можуть бути майже непомітні в обробці, при цьому якість звуку повинно бути бездоганним.
2. Пристрої регулювання гучності і вибору джерела, що вбудовуються разом з електрофурнітурою.
3. Різні варіанти колонок: вологозахисним (ванні кімнати, душові кабіни, басейни), стійкі до високих температур і вологості (сауни, парові лазні), зовнішні для садової акустики (виконуються у вигляді вазонів, каміння і т. п.).
4. Акустичні системи можуть з'єднуватися з АТС для оповіщення на всій площі, у разі необхідності.
На сучасному етапі розвитку автоматичних систем забезпечення безпеки, аудіоконтроль стає невід'ємною частиною інтегрованих охоронних комплексів. Аудіопідсистема включає в себе широкий набір функцій роботи зі звуком: забезпечення звукового супроводу подій системи, синхронізацію відео і аудіо, запис телефонних переговорів, голосову пошту, підтримку цифрових автовідповідачів та інше
Аудіопідсистема апаратно підтримана спеціальними звуковими каналами, інтегрованими з відеоканали на платах відеовведення нового покоління. Крім того, можливе використання будь-яких інших багатоканальних звукових плат, що мають стандартні драйвера для Windows. Установка мережі мікрофонів в охоронюваних приміщеннях дозволяє реалізувати завдання аудіоконтролю, істотно розширює можливості служби безпеки по інтерпретації подій, що відбуваються на ввіреному об'єкті. Тонке налаштування кожного аудіоканалу дозволяє встановити потрібний шумовий поріг включення аудіозаписи в залежності від конкретних шумових умов у зоні, що охороняється.
Проводиться запис аудиосигналов одночасно від багатьох мікрофонів. При цьому у разі відсутності місця на жорсткому диску комп'ютера, запис не переривається - нові аудіодані заміщають старі, відбувається "кільцевий" запис. Вся аудіоінформація піддається стиску в режимі реального часу. При цьому користувач може самостійно вибирати алгоритм аудіокомпрессіі, що забезпечує прийнятне для нього якість звуку. Підтримується можливість створення архіву аудіозаписів на будь-якому зовнішньому носії, а також копіювання архіву з віддаленого джерела на локальний жорсткий диск.
Аудіопідсистема підтримує всі мережеві можливості та забезпечує віддалений доступ до будь-яких аудіоданими. Обробка аудіо може відбуватися в одному місці, а його відтворення в будь-якому іншому. При цьому віддаленому користувачеві (або користувачам) можуть бути доступні всі функції управління. Користувацький інтерфейс керування підсистемою реалізований у вигляді простого і зручного в обігу аудіопрогравача.
Операторові доступні такі функції
• стандартні: запис, відтворення, перемотування;
• швидкий пошук потрібної інформації за номером каналу, час і дату запису;
• можливість прослуховування будь-якого каналу в реальному часі;
• експорт аудіозаписів у формат WAV і відтворення на будь-якому іншому комп'ютері без спеціального ПЗ.
Аудіопідсистема є інтегрованим модулем комплексу безпеки, що забезпечує можливість зв'язку будь-яких охоронних пристроїв, що входять до складу комплексу, з джерелами аудіоінформації і задає необхідну реакцію на будь-яку подію. |